آقای حسین‌زاده عضو هیأت مدیره بانك ملی ایران سامانه رعد ملی و جزیره آرزوها را به عنوان دو خدمت نوین این بانك تشریح كرد.

به گزارش روابط عمومی بانك ملی ایران، وی با معرفی سامانه رعد ملی به عنوان یكی از خدمات جدید بانك ملی ایران ابراز داشت: رعد ملی خدمتی نوین در راستای توسعه و گسترش خدمات بانكداری الكترونیك می‌باشد كه برخی خدمات بانكی را بدون نیاز به هرگونه نرم افزار و سخت‌افزار خاصی در بستر تلفن همراه (سیم‌كارت همراه اول یا ایرانسل) فراهم می‌كند.

به گفته وی برجسته‌ترین خدمت این سامانه از طریق ثبت عبارت #717* بر روی تلفن همراه مشتریان كه برای اولین بار در كشور عرضه می‌شود، خرید كالا و خدمات بدون استفاده از كارت می‌باشد. همچنین سرویس‌های دیگری نظیر دریافت موجودی، پرداخت قبوض به شیوه‌ای آسان و مطمئن (بدون نیاز به ابزار كارت) و تولید رمز یكبار مصرف در سامانه بانكداری اینترنتی این بانك (بدون نیاز به دستگاه جانبی توكن)، خرید شارژ تلفن همراه، اعلام مسدودی كارت و ... می‌باشد. عضو هیأت مدیره بانك ملی ایران افزود: سرویس‌های مختلف سامانه رعد ملی به جز سرویس تولید رمز یكبار مصرف برای تمامی مشتریان بانك ملی ایران (تمامی افرادی كه حداقل دارای یك حساب متمركز در بانك ملی ایران بوده و قبلاً احراز هویت شده‌اند) فعال گردیده است.

این گروه از مشتریان می‌توانند با شماره‌گیری عبارت #717* وارد سامانه شده و بعد از تعریف رمز ورود، شماره كارت حساب‌ متمركز (سیبا) خود را در سامانه رعد ملی ثبت كنند. وی با اشاره به قابلیت تولید رمز یكبار مصرف توسط سامانه رعد ملی خاطرنشان كرد: سامانه رعد ملی جایگزینی برای دستگاه‌های توكن برای تولیدOTP می‌باشد كه در سیستم بانكداری اینترنتی بانك ملی ایران (سبا) مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آقای حسین زاده در ادامه بیان داشت: در طرح رعد ملی دارندگان پایانه‌های فروش (pos) بانك ملی ایران نیز می‌توانند با اعلام شماره پایانه خود به دارندگان كارت‌های بانك ملی ایران امكان پرداخت وجه را از طریق گوشی‌های همراه بدون استفاده از كارت فراهم كنند.

عضو هیأت مدیره بانك ملی ایران خاطر نشان كرد: سامانه رعد ملی از مكانیزم انتقال اطلاعات بر بستر شبكه GSM به نام (USSD) استفاده می‌كند كه از نظر میزان امنیت در حد بسیار بالایی قرار دارد و ارسال و دریافت پیامك، هیچ هزینه‌ای را برای كاربر به دنبال نخواهد داشت.

آقای حسین‌زاده در ادامه ضمن اشاره به لزوم آموزش اصول اقتصادی به زبان ساده در سنین پایین به عنوان موضوعی كه امروزه در اكثر جوامع پیشرفته مورد توجه قرار گرفته است، گفت: در همین راستا بانك ملی ایران سایتی مختص نوجوانان و جوانان به آدرسkids.bmi.ir راه اندازی نموده است كه فرهنگی آموزشی، بانكی و در عین حال سرگرم كننده و تفریحی است. در این سایت واژگانی مثل پول، پس انداز، بودجه بندی، صرفه جویی، فعالیت اقتصادی و ... در قالبی شیرین و جوان پسند مثل داستان، انواع بازی، اتاق های گفتگو و ... آموزش داده می شود. حسین زاده افزود: این سایت در دو رده سنی زیر 12 سال و بین 12 تا 18 سال طراحی گردیده است و در كنار این آموزش‌ها براساس نوع فعالیت هایی كه نوجوانان و جوانان در این سایت انجام می‌دهند، امتیازهایی به آنها تعلق گرفته و مزایایی به آنها اختصاص داده خواهد شد.

برگزاری مسابقات مختلف و جشنواره ها جهت ترغیب نوجوانان و جوانان به یادگیری این مفاهیم از اهداف این سایت می باشد. عضو هیأت مدیره بانك ملی ایران در ادامه بیان داشت: از مزایای این سایت امكان افتتاح حسابی تحت عنوان حساب آرزو به صورت اینترنتی برای فرزندان مشتریان بانك می باشد و دارندگان حساب مربوطه قادر خواهند بود از تسهیلات خرید كالا تا سقف 40 میلیون ریال با شرایط آسان بهره مند گردد. وی ضمن اشاره به اینكه این سرویس برای اولین بار با این شكل در نظام بانكی كشور عرضه می‌شود، عنوان داشت: حساب آرزو یك حساب كوتاه مدت برای افراد زیر 18 سال می باشد.

دارندگان این حساب در صورت ثبت اطلاعات خود در سایت kids.bmi.ir به عضویت كانون جوانه های بانك ملی ایران درآمده و می‌توانند علاوه بر استفاده از مزایای بسیار حساب آرزو از امتیازهای كانون جوانه های بانك ملی ایران نیز بهره‌مند گردند.

آقای حسین‌زاده در پایان یكی از مهم‌ترین و موثرترین پروژه‌های IT بانك را حذف كارت فیزیكی از شبكه بانكی اعلام كرد و گفت: این موضوع بزودی و برای اولین بار در كشور در بانك ملی ایران محقق خواهد شد.

نوشته شده در تاریخ شنبه 26 اسفند 1391    | توسط:    |    |
نظرات()