اقتصاد کلان - بانک مرکزی اعلام کرد: خرید با کارت خوان‌های فروشگاهی با تاخیر مواجه نیست.
بر اساس اعلام روابط عمومی بانک جمهوری اسلامی ایران انتقال الکترونیکی وجه از پایانه‌های فروشگاهی مجاز همانند سابق انجام می‌شود.

هیچ گونه اختلالی در‌ فرآیند انتقال وجه کارت به کارت از طریق پایانه‌های مجاز بانکداری الکترونیک رخ نداده و این کار، مطابق روال سابق صورت می‌گیرد .

به اطلاع می‌رساند که حواله‌های انتقال وجه کارت به کارت از طریق تمامی پایانه‌های مجاز شامل خودپردازها ،‌ شعب بانکها و اینترنت بانکها مطابق روال سابق به انجام رسیده و هیچ‌گونه تاخیری در انتقال وجه مشاهده نشده است و دارندگان کارت‌های بانکی می‌توانند همانند گذشته با مراجعه به پایانه‌های فوق، وجه را به صورت آنی به کارت دیگر منتقل نمایند .

همچنین اختلالی در تراکنش‌های خرید توسط دستگاههای کارت خوان نصب شده در فروشگاهها وجود نداشته و تمامی فروشندگان می‌توانند اطمینان داشته باشند که پس از دریافت رسید، تراکنش موفق از دستگاه کارت خوان ، وجه تراکنش به حساب آنها منظور شده است .

بانک مرکزی اعلام کرد: بدیهی است ، واریز وجه منظور شده به حساب بانکی فروشندگان در مقاطع مشخص چند ساعته در هر روز به صورت تجمعی صورت می‌پذیرد .

تمامی فروشندگان دارای دستگاه کارت‌خوان می‌توانند در صورت بروز مشکل با شماره تلفن‌های مندرج بر روی دستگاه کارت‌خوان خود تماس گرفته و درصورتی که شرکت مربوطه از پاسخگویی مناسب خودداری کرد ، شکایات خود را جهت پیگیری بعدی ، به شماره پیام گیر 29954855 بانک مرکزی با ذکر شماره حساب و نام بانک متصل به پایانه اعلام نمایند .

تغییرات ناشی از روند تجمعی تسویه حساب و واریز وجه به حساب فروشندگان به منظور افزایش ظرفیت پاسخگویی ، کنترل بهتر ترافیک شبکه و در راستای افزایش کیفی سطح خدمات به دارندگان کارت به ویژه با توجه به در پیش بودن ایام پرتراکم پایان سال صورت پذیرفته است.

نوشته شده در تاریخ جمعه 10 آذر 1391    | توسط:    |    |
نظرات()